SPORT

Interi synon njërin mes Sanchezit ose Llorentes

Interi synon njërin mes Sanchezit ose Llorentes

Interi ka ulur opsionet e tyre të ardhshme në dy emra, ku mediat italiane përfolin Alexis Sanchezin ose Fernando Llorenten.

Edin Dzeko tani është jashtë listës së transferimeve pasi ai nënshkroi një zgjatje të kontratës me Romën mbrëmë (e premte).

Kandidatët e tjerë përfshinin emra si Ante Rebic i Eintracht Frankfurt, ylli i RB Leipzig, Timo Werner ose një shkëmbim midis Mauro Icardit dhe Arkadiusz Milik të Napolit.

Një tjetër shkëmbim më pak i mundshëm ishte sugjeruar që nga fillimi i verës mes Icardit dhe yllit të Juventusit, Paulo Dybala, por kjo duket se është refuzuar nga të dy klubet.

Sipas mediumit Sky Sport Italia, ekzistojnë vetëm dy kandidatë të vërtetë tani për Interin për të forcuar sulmin e tyre.

I pari është Alexis Sanchez, i cili mbetet jashtë planeve të skuadrës së Manchester Unitedit dhe do të ishte në dispozicion me huazim, por ka një pagë masive prej 10 milionë eurosh në vit.

Tjetri është opsioni përfundimtar me kosto të ulët, pasi Llorente është një lojtar i lirë pasi skadoi kontrata e tij e Tottenham Hotspur.

Llorente tashmë ka punuar me Antonio Conte te Juventus, kërkon tre milion euro në vit dhe është më i ngjashëm me stilin e Dzekos. /XH.K