Tech

"Bentley Bentayga" prezantohet fuqishëm. Ja sa do kushtojë

"Bentley Bentayga" prezantohet fuqishëm. Ja sa do kushtojë

Bentley Bentayga ka prezantuar makinën më të shtrenjtë në treg për vitin 2017 me një çmim marramendës prej 232 mijë $.

Faqja zyrtare e Bentley dhe Forbes kanë dhënë lajmin duke shtuar informacionin se kjo makinë do ketë të gjithë luksin që blerësit e shtrenjtë kërkojnë brenda ashtu dhe jashtë saj.

Kompania ka ditur mjaft mirë të godasë me ngjyrat që janë në modë si ngjyra blu e fortë apo purple dhe gold  duke iu përshtatur si meshkujve ashtu edhe femrave të apasionuara pas makinave të mëdha.

Pavarësisht performancës së shoferit, makina ka më shumë fuqi seç pritej, me një motor W12 turbo, 600 kuaj fuqi.

Bentayga gjithashtu përmban një shpejtësi maksimale prej 300.98 km/h rivale e shumë makinave sportive ultra-luksoze nga Aston Martin, Ferrari dhe Masserati.

bentley

https://youtu.be/f1IvuMLu29o