Art dhe Kulturë

Ja si dukeshin personazhet e Game of Thrones kur kanë qenë më të rinj

Sezoni i 7 i serialit “Game of Thrones” theu rekordet e shikueshmërisë me më shumë se 17 milion njerëz që panë premierën në rrjetin televiziv “HBO”.

Historia e lojës politike të pushtetit e bazuar në romanet e G.R.R Martin është mbërthyes me historinë, intrigat, por edhe personazhet të cilët interpretohen nga një kastë brilanet aktorësh të adhuruar në të gjithë botën. Ja sesi dukeshin këta njerëz në role të mëparshme, disa më të rinj, disa fëmijënorë dhe disa të tjerë shumë tmë të pamshëm se në rolet e tyre të zymta të botës së dhunshme të Westeros. K.H/ tiranapost.al