Moti

Java nis me shi, ja sa do të shkojnë temperaturat

Java nis me shi, ja sa do të shkojnë temperaturat

Moti – E hene, 4 Nëntor 2019

----------------------------------------------------------------

Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te jete ne ndikimin e vranesirave dhe rreshjeve te shiut gjate paradites, parashikohet qe shirat te jene mesatar deri intensiv ne zonat Veriore dhe Jugore. Duke filluar nga pasditja dhe ne vijim pritet permiresim gradual i kushteve atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të pesojne rritje në mëngjes, POR do te ulen ne mesdite duke u luhatur nga 3°C deri në 21°C.

Era do te fryje e forte gjate paradites, POR mesdita sjell rrenie te intensitetit te eres e cila do fryjë me shpejtësi 45-50 km/h nga drejtimi Perendimor-Jugperendimor duke krijuar në det dallgëzim 4 - 5 ballë.