Showbiz

Kënga më e bukur e dekadës nuk është "Despacito"

Kënga më e bukur e dekadës nuk është

“Q Awards” shpalli këngën më të mirë të dekadës dhe nuk është “Despacito”, që ka thyer rekorde klikimesh me 6.8 miliardë shikime. Çmimin e rrëmbeu Lana Del Rey me këngën “Video Games” të publikuar në 2011-ën me 219 milionë klikime në YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=cE6wxDqdOV0

“Q Awards” organizohet në Londër dhe hiti i anglezëve është “Video Games”.

Lana la pas edhe Ed Sherran, këngëtari me më shumë të ardhura nga koncertet.

Disa njerëz në rrjete sociale kanë shprehur pakënaqësinë e tyre në lidhje me këtë vendim duke e konsideruar këngën si depresionuese.

*Ky post u përshtat nga BBC dhe është realizuar nga Fabjola Hije.