Moti

Kush do të shkojë në plazh, të mos hezitojë! Ja sa do shkojnë temperaturat sot

Kush do të shkojë në plazh, të mos hezitojë! Ja sa do

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar do te jete ne MBIZOTERMIN e kthjellimeve dhe vranesirave kalimtare te cilat do te jene me prezente ne zonat malore. Parashikohet qe gjate mesdites dhe ne oret vijues vranesirat te behen me te theksuara ne zonat malore duke lene zonen e Ultersires Perendimore dhe ate bregdetare me kthjellime dhe vranesira te pakta.

Temperaturat e ajrit do të pesojne rritje ne mengjes dhe ne mesdite duke u luhatur nga 7°C deri në 28°C. Era do te fryjë lehte në tokë dhe deri mesatare ne det me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 2 ballë./ Tiranapost.al