Aktualitet

KLSH kallëzon në Prokurori punonjës dhe ish-drejtues të Hipotekës Berat për shkelje të rënda

KLSH kallëzon në Prokurori punonjës dhe ish-drejtues të

Punonjës të Hipotekës së Beratit, mes tyre ish/drejtues janë kallëzuar në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor të Beratit nga Kontrolli i Lartë i Shtetit. Ata janë kallëzuar mes akuzave për shkelje të rënda gjatë detyrë së ushtruar në Hipotekën e Beratit.

Sipas KLSH-së, shkeljet janë konstatuar pas një hetimi të kryer disa muaj më parë, me personat që akuzohen për shpërdorim detyre.

Nuk bëhen me dije emrat e tyre, por sipas KLSH, hetimet janë kryer në kohën kur Hipoteka u nda nga Aluizni. Dosja është dërguar dhe lajmin e kanë bërë me dije burime nga prokuroria./ Tiranapost.al. 

Image result for Hipoteka ne Berat