Kombinohu me Emin

Camille është ikona e vërtetë e modës në 'Emily in Paris'

Camille është ikona e vërtetë e modës në

Nga Emi Seiti/ Mes pamjeve të ekzagjeruara, të zhurmshme të Emily-s, bie në sy interpretimi i stilit francez të Camille. Emily In Paris dhe veshjet e saj joreale që ne gjithsesi i duam ato veshje, u rikthye në një sezon të dytë këtë vit dhe unë tashmë e kam marrë një vendim të rëndesishëm. Emily Cooper mund të jetë personazhi kryesor, por janë veshjet e Camille që marrin gjithë vëmendjen e publikut.

Camille është ikona e vërtetë e modës në

Për mendimin tim Emily nuk do të shëndrrohet kurrë në një pariziene të rafinuar, ndryshe nga Audrey Hepburn e plot ikona franceze të modës. Edhe në sezonin e dytë ajo ka një bollëk kombinimesh të guximshme, ngjyra të ndezura, taka të larta me platformë, dorezat e lëkurës që janë absolutisht të pakuptimta. Ndërsa Emily vazhdon ti lërë veshjet e saj të bertasin për të, Camille është krejt ndryshe, një ndryshim përrallor në stilin parizien. Nuk shoh ndonjë evolucion nga Emily këtë sezon të dytë fatkeqësisht.

Camille është ikona e vërtetë e modës në

Personazhi i Camille është emblema e elegancës pariziene dhe kjo gjë është kuptuar që në sezonin e parë. Stili i saj së bashku me atë të Sylvie na lënë pa fjalë.

Camille është ikona e vërtetë e modës në

Camille vesh pjesë ikonike të stilit francez me një shije bashkohore, herë pas here skenografike por sigurisht të rafinuara.

Camille është ikona e vërtetë e modës në

Ashtu si xhaketa, e preferuara e femrave franceze. Camille vesh një xhaketë sportive max Valentino dhe me këpucë nga Roger Vivier.

“Punctuates” look-un e saj i shkel syrin imagjinatës pariziene, si canta kovë e firmosur nga marka franceze ‘Patou’ ose një cantë udhëtimi “LongChamp” një nga modelet e preferuara të parizienëve.

Camille është ikona e vërtetë e modës në

Vishni veshje me vija, por në një version më casual, me një pulovër të prerë dhe xhinse të gjera siç ka bërë dhe Camille.

Camille është ikona e vërtetë e modës në

Kur bëhet fjalë për një rast të vecantë, zgjidhni ngjyrën e zezë, sic bën cdo pariziene. Një fustan i zi i vogël nga “Saint Laurent” joshës dhe cool. Ose një jumpsuit lëkure nga Isabelle Marant.

Camille është ikona e vërtetë e modës në

Një moment i rrallë me ngjyrë të kuqe?! Camille?! Ah, po ajo është me pushime dhe i lejohet të dali nga korniza e saj njëngjyrëshe për një moment nëse ajo dëshiron.