Kombinohu me Emin

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas trendeve të 2020-ës

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Le të përqëndrohemi në trendet e modës 2020, veçanërisht në rrobat me kosto të ulët si “Zara” , “H&M”, “Massimo Dutti etj, por gjithashtu dhe aksesorët e këpucët të cilat nuk janë kurrë të mjaftueshme në dollapin tonë.

Pastaj kush nuk do të donte të vishej dhe bukur, por dhe me kosto të ulët prandaj unë po ndaj disa sugjerime kombinimesh me ju.

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Në qoftë se dua të dal në një ditë të nxehtë vere, do të zgjidhja një fustan të bardhë.

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Linku për porosi

Fustani i punuar me pambuk të butë dhe stil këmishe për mua është uniforma e verës. Këtë fustan e kam zgjedhur nga “H&M”.

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Linku për porosi

Ndërsa për çantë kam zgjedhur këtë çantë supi (shoulder bag) po nga “H&M" e cila ngjan me stilin e çantës nga “Bottega Veneta”.

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Linku për porosi

Këto sandale me takë, ngjyrë krem dhe tejet të rehatshme nga "Zara" e kompletojnë këtë veshje në mënyrë të përkryer.

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Linku për porosi

Kur vjen puna te syzet jam më e kujdesshme, pasi ato na mbrojnë sytë dhe duhet të kenë një cilësi më të mirë. Veshjen e sotme me fustan të bardhë e kam kombinuar me syze të bardha të rrumbullakëta nga “Lele Sadoughi”.

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Jeni zgjuar vonë dhe duhet të bëheni gati shpejt për në punë , por ndërkohë miqtë ju shkruajnë në Whatsapp” e ju ftojnë për të pirë diçka në darkë? Nëse keni dilema se çfarë duhet të vishni, unë do t'ju sugjeroja një palë kominoshe (jumpsuit), stil pantallona të gjata ose të shkurtra , që i kam zgjedhur nga “H&M”. Kanë përbërje pambuku të butë dhe janë shumë të rehatshme në trup.

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Linku për porosi

Më pas kam zgjedhur këtë çantë postieri (crossbody bag), një çantë me rrip të gjatë dhe që hidhet në trup në mënyrë diagonale, gjithashtu nga “H&M” ku mund të futim gjithçka të rëndësishme që na duhet gjatë një dite.

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Linku për porosi

Ndërsa këto sandale të sheshta nga “Zara” janë komode dhe janë ideale për t’u mbajtur në këmbë nga mëngjesi deri në darkë.

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Linku për porosi

Duke mos munguar dhe këto syze të zeza nga “Le Specs” të cilat janë të përkryera për këtë veshje.

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Linku për porosi

Aksesori i fundit për të plotësuar këtë veshje janë vëthët ngjyrë ari të cilat i kam zgjedhur nga “Shashi”.

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Linku për porosi

Nëse doni të dilni dhe të gjithë të kthejnë kokën nga ju, veshja ideale i përket stilit të rrugës (street wear), ose veshje e përditshme dhe në këtë rast zgjedhja ime ka të bëjë me këtë kostum ngjyrë kaki nga “H&M” i cili krijon një siluetë të relaksuar.

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Për ta bërë këtë veshje pak më sportive kam zgjedhur ta kombinoj me një bluzë të bardhë pambuku përsëri nga “H&M”.

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Linku për porosi

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Linku për porosi

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Linku për porosi

Që t‘ia shtoj pak sharmin veshjes dhe ta bëj më tërheqëse kam zgjedhur ta shoqëroj me çantën jeshile të lehtë nga “Charles & Keith".

Çfarë të blesh tek Zara, H&M dhe Massimo Dutti sipas

Linku për porosi