Kombinohu me Emin

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Jemi në atë stinë të vitit kur vajzat i shqetëson i njëjti mendim: Nuk kam asgjë për të veshur. Kemi veshur dhe riveshur të gjithë dollapin tonë me veshjet e verës dhe nuk është ende aq ftohtë sa për të nxjerrë pulovrat e vjeshtës. Nuk e di se si vajzat frymëzoheshin për veshjet para se të ekzistonte interneti, pasi sot ne kemi ndikuesit e modës dhe internetin si vendin më të mirë për të marrë të gjitha idetë e mundshme. Këto tri kombinime kanë të bëjnë me veshjet më komode dhe më me stil deri tani.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Siç e kam thënë dhe në artikullin e kaluar xhaketa (blazer) është elementi më kryesor i vjeshtës. Besoj se të gjithë ndajnë të njëjtin mendim me mua.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Linku për porosi

Kam zgjedhur këtë xhaketë sportive, me mëngë të gjata dhe shpatulla të theksuara ngjyrë pana nga “Zara”.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Linku për porosi

Më pas kam zgjedhur këtë crop-top (bust) të zi përsëri nga “Zara”. Ky bust i ngushtë e tregon bukur trupin. Do të thoni ju, me çfarë e kam kombinuar këtë crop-top: me xhinse të gjera dhe të gjata nga “Zara”.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Linku për porosi

Sigurisht dhe mundësia për të veshur pantallona të shkurtra në vjeshtë do të ishte shumë e mirë, por gjithsesi unë jam me stilin crop-top (bust) dhe xhinse të gjata.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Linku për porosi

Kjo çantë supi nga “By Far” e frymëzuar nga një personazh televiziv i viteve ‘90 ka një siluetë të formës “baguette” sigurisht me ndjesinë e humorit. Kjo çantë është ngjyrë kremi dhe është idealja për këtë kombinim.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Linku për porosi

Ndërsa për këpucë kam zgjedhur këto atlete “Triple S” nga “Balenciaga” të cilat i përshtaten kaq shumë stilit të rrugës siç është dhe kjo veshje.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Jam e sigurt që çdo vajzë për t'u zbukuruar akoma dhe më shumë vendos bizhuteri.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Linku për porosi 1 2 3

Mënyra më e re dhe më moderne është t'i vini të gjitha varëset ngjyrë ari njëra pas tjetrës dhe një palë vathë të thjeshtë për t'u dukur më bukur. Kam zgjedhur këto dy varëse elegante nga “Gucci” dhe këta vathë ari nga “Maria Tash”.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Linku për porosi

Kombinojini këto bizhuteri me këtë bluzë të thjeshtë me një V të hapur ngjyrë ulliri nga “Zara”.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Linku për porosi

Kam zgjedhur këto pantallona të bardha nga “Zara” të cilat shkojnë më së miri me këtë bluzë.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Linku për porosi

Për çantë kam zgjedhur këtë në formë kove nga “Staud” ngjyrë bordo.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Linku për porosi

Elementi i fundit i këtij kombinimi janë këto çizme me takë të lartë, prej lëkure, nga “Zara”.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Padyshim që çizmet janë një ndër elementët më kryesore të vjeshtës, por gjithashtu dhe të dimrit.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Linku për porosi

Plotësojnë në mënyrë perfekte gjithçka: nga fundet, fustanet deri tek xhinset dhe pantallonat. Kam zgjedhur këto çizme të gjata nga “Marni” të cilat janë bërë për shëtitjet e gjata dhe ngjitjet e shkallëve pasi janë shumë të rehatshme.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Linku për porosi

Kam zgjedhur për këtë kombinim këtë xhaketë (bomber-jacket) nga “Burberry”, krijuar nga pambuku dhe e zbukuruar me disa detaje lëkure.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Linku për porosi

Me pas kam zgjedhur këtë bluzë pambuku nga “Saint Laurent”.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Linku për porosi

E njohur për cilësinë e pakonkurueshme “MSGM” ka realizuar këtë fund lëkure në mënyrën më të përsosur.

Tri elementët e domosdoshëm në kombinimet e kësaj vjeshte

Linku për porosi

Aksesori i fundit i këtij kombinimi janë këto syze nga “Ray Ban”.