Kombinohu me Emin

Velvet, një zgjedhje gjithmonë e zgjuar!

Velvet, një zgjedhje gjithmonë e zgjuar!

Nga Emi Seiti/ Velvet mbahet si material për veshje festash. Veshjet prej kadifeje ngjyrë të kuqe rubin, blu e errët dhe jeshile smeraldi kanë një popullaritet të jashtëzakonshëm. Në “Tik Tok” hashtag “velvet dress” aktualisht ka më shumë se 5.2 milion shikime.

Velvet, një zgjedhje gjithmonë e zgjuar!

Është padyshim një copë festive dhe e ngrohtë per t`u veshur. Pamë plot njerëz të veshur me kadife këtë sezon festash, të gjithë kanë pasur dhe kanë një dashuri të ve çantë për velvet.

Kadifeja i jep atmosferë elegance edhe veshjeve më të thjeshta. Hyni në eventin tuaj të radhës me një fustan velvet dhe të jeni të sigurt që do tërhiqni vëmendjen ziliqare të shumë shikuesve. Kadifeja duke qenë se është një copë e rëndë shkon mirë në kombinim me copa të tjera si mëndafshi, dantella etj.

Pas një viti të lodhshëm dhe jo dhe aq të bukur, është koha për të përmirësuar stilin. Kadifeja është në trend këtë sezon të ri, ndaj investoni në pjesë të mira me teksturë që nxjerrin magjepsje. Xhaketa, fustane, funde, cdo lloj elementi do të shikoni pak më poshtë:

Velvet, një zgjedhje gjithmonë e zgjuar!

Velvet, një zgjedhje gjithmonë e zgjuar!

Velvet, një zgjedhje gjithmonë e zgjuar!

Velvet, një zgjedhje gjithmonë e zgjuar!

Velvet, një zgjedhje gjithmonë e zgjuar!

Kostumi kadif me ngjyrë portokalli të djegur duket mjaft elegant:

Velvet, një zgjedhje gjithmonë e zgjuar!

Trikoja e thurur në ngjyrë vjollce të errët duket e mrekullueshme, e kombinuar me pantallonat e kadifenjta të ndezura:

Velvet, një zgjedhje gjithmonë e zgjuar!

Sa e mrekullueshme duket kjo veshje?! Jam e dashuruar me xhaketën blu të mbrëmjes:

Velvet, një zgjedhje gjithmonë e zgjuar!

Kostumi blu i errët duket fantastik. Provojeni me këmishë të bardhë dhë këpucë të sheshta:

Velvet, një zgjedhje gjithmonë e zgjuar!

Një xhaketë sportive e gjelbër ushtarake, prej kadife do të përshtatet në mënyrë ideale me disa xhinse blu të grisura:

Velvet, një zgjedhje gjithmonë e zgjuar!

Tiranapost.al