Kosova

Albin Kurti infektohet me Covid. Tregon simptomat

Albin Kurti infektohet me Covid. Tregon simptomat

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, është infektuar me COVID. Lajmin e dha vetë Kurti përmes një postimi Facebook, ku bën me dije për simptomat që ka patur dhe se në dy javët e ardhshme do të jetë në izolim.

Postimi i plotë:

Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës,

Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim.  Gjithë të mirat.

Albin Kurti infektohet me Covid. Tregon simptomat