Kosova

Kujdes! Covid nuk zgjedh moshë. Një i porsalindur me virus në Kosovë

Kujdes! Covid nuk zgjedh moshë. Një i porsalindur me virus në

Në Kosovë është shënuar rasti i parë i një të porstalinduri me koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar Shoqata e Neonatologeve në Kosovë. Konkretisht Burbuqe Skënderi e cila është kryetare e kësaj shoqate, ka postuar një status në Facebook ku njofton se për fat të mirë gjendja e foshnjës është stabile dhe u kërkon qytetarëve të bëjnë kujdes: Koronavirusi nuk njeh moshë!

Postimi i saj i plotë: 

Shoqata e Neonatologeve te Kosoves raporton rastin e pare te porsalindurit me Covid pozitiv , gjendja e pergjithshme e foshnjes momentalisht stabile.
Beni kujdes,Covid nuk zgjedh moshe!

Kujdes! Covid nuk zgjedh moshë. Një i porsalindur me virus në

Në Kosovë janë shënuar 4,100 raste dhe 86 viktima.

214 të infektuar u konfirmuan në 24 orët e fundit, ndërsa ndërruan jetë 4 pacientë.