Kosova

Ministrja e Jashtme e Kosovës i bën block gazetarit, reagimi i Berat Buzhalës

Ministrja e Jashtme e Kosovës i bën block gazetarit, reagimi i Berat

Ministrja e Punëve të Jashtme në Kosovë i ka bërë block në Twitter gazetarit Berat Buzhala. Duket se kritikat e gazetarit për Donika Gërvallën apo stafin e saj kanë sjellë dhe bllokimin në rrjetin social, të njoftuar vetë nga gazetari.

Ministrja e Jashtme e Kosovës i bën block gazetarit, reagimi i Berat

Në një postim në Facebook, Buzhala thotë se e ka kritikuar për shkak të qëndrimeve të saj si ministre. Gazetari citon vendimin e një gjykate në Amerikë që i kishte ndaluar ish presidentit amerikan Donald Trump që t’i bëjë block qytetarëve, e jo më gazetarëve: Liria e fjalës është më e rëndëisshme se çdo gjë tjetër kur bëhet fjalë për intersin publik! Gazetari bën thirrje që shoqatat e gazetarëve të reagojnë ndërsa shtron pyetjen: A është ky mentaliteti i qeverisjes Kurti?

Ministrja e Jashtme e Kosovës i bën block gazetarit, reagimi i Berat

*Tiranapost.al.