Kosova

Sulmohet efektivi i policisë në pikën kufitare të Jarinjës

Sulmohet efektivi i policisë në pikën kufitare të

Një efektiv policie është sulmuar fizikisht në pikën e kalimit kufitar në Jarinjë të Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur policia e Kosovës përmes një njoftimi, ku thuhet se polici është sulmuar nga një person i panjohur, i cili pas sulmit është larguar në drejtim të paditur.

Punonjësi i policisë aktualisht ndodhet në spital dhe po mbahet nën kujdesin e mjekëve.

Autoritetet kanë nisur hetimet dhe po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit.