Kosova

Sulmohet me kallashnikov autobusi me nxënës në Kosovë, raportohet për 3 viktima

Sulmohet me kallashnikov autobusi me nxënës në Kosovë,

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Kosovë, ku një autobus që transportonte nxënës është sulmuar me me kallashnikov.

Mediat kosovare raportojnë se nga të shtënat kanë humbur jetën tre persona mes tyre dhe shoferii autobusit, dhe është plagosur një nxënëse.

Ngjarja është regjistruar në fshatin Gllogjan të Deçanit.

Tiranapost.al