Kosova

Situatë shqetësuese e Covid në Kosovë, 190 raste të reja dhe 12 viktima

Situatë shqetësuese e Covid në Kosovë, 190 raste të

Në Kosovë vijojnë të dhënat shqetësuese të të prekurve me Covid, ku në 24 orët e fundit janë regjistruar 190 të infektuar të rinj dhe 12 persona me virusin kanë humbur jetën.

Lajmin e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, përmes një njoftimi drejtuar mediave.

Pjesa më e madhe e rasteve pozitive janë regjistruar në Prishtinë, ku u konfirmuan 48 persona me Covid.