Kosova

Video/ Deputetja i hedh gotën me ujë Ministrit të Bujqësisë në Kosovë: Rrugaç

Video/ Deputetja i hedh gotën me ujë Ministrit të

Deputetja e Partisë demokratike të Kosovës, Ganimete Musloiu ka patur një përplasje me Ministrin e Bujqësisë Faton Peci dhe pas një diskutimi të ashpër në Komisionin Parlamentar për Mjedidin është ngritur dhe i ka hedhur këtij të fundit një gotë me ujë teksa e quan disa herë “rrugaç”.

Faton Peci pas ngjarjes ka thënë për mediat duke thënë:

“Po të doni gjuani me ujë, po të doni me plumba, si keni gjuajtur më herët, por nuk ka bir nëne që e ndal Faton Pecin prej Ministrisë së Bujqësisë që të luftojë krimin edhe korrupsionin”, deklaroi Peci.

Tiranapost.al