Kronikë e zezë

35-vjeçarja gjendet e pajetë në Itali, bashkëshorti shqiptar në kërkim

35-vjeçarja gjendet e pajetë në Itali, bashkëshorti

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bolzano të Italisë. Një 35-vjeçare nga Rumania është gjetur e pajetë, ndërsa bashkëshorti i saj shqiptar është shpallur në kërkim.

35-vjeçarja gjendet e pajetë në Itali, bashkëshorti
Alexandra Elena Mocanu

35-vjeçarja Alexandra Elena Mocanu është gjetur e pajetë në shtëpinë e saj. Familjarët e bashkëshortit, Avni Meçje kanë denoncuar se diçka e rëndë mund të kishte ndodhur.

Telefonata me Meçjen

Meçje telefonoi familjarët në Shqipëri dhe i tha se po kthehej për aty, pasi në Itali ishte shpallur në kërkim. Kjo telefonatë frikësoi familjarët që ngritën alarmin dhe bënë denoncimin, pa ditur çfarë kishte ndodhur.

Me telefonin dhe makinën e bashkëshortes (viktimës), Meçje është arratisur.

Trupi i pajetë e Mocanu u gjet në shtëpinë ku jetonin, e mbështjellë me një batanije.