Kronikë e zezë

Anisën e veshën me të bardha. Përcillen për në banesën e fundit nënë e bijë që u gjetën të vetëflijuara

Anisën e veshën me të bardha. Përcillen për në

Zhaneta dhe Anisa Josifi u përcollën sot për në banesën e fundit, në vendlindjen e tyre në Përmet. Nënë e bijë, 56 dhe 33 vjeçe, u gjetën të pajeta të premten në banesën e tyre në Kombinat, ndërsa në ceremoni kanë marrë pjesë familjarë dhe miq.

Anisën e veshën me të bardha. Përcillen për në

Në media raportohet se Anisa u vesh me fustan të bardhë, ndërsa motra e saj Blerta, e vetmja e mbijetuar, nuk ka qenë pjesë e ceremonisë mortore pasi ndodhet në gjendje të rënduar psikologjike në Psikiatrinë e QSUT-së.

Anisën e veshën me të bardha. Përcillen për në

Dyshohet se Anisa Josifi ishte e vdekur prej disa muajsh në shtëpi, ndërsa nëna dhe motra e kishin lyer me uthull dha vaj duke e mbuluar njëkohësisht me batanije të shumta, për të ngadalësuar dekompozimin.

Ishte vëllai i Zhanetës që njoftoi policinë pasi motra e tij nuk përgjigjej në telefon dhe as nuk i hapte derën e banesës.

Lexo me shume: