Kronikë e zezë

Biznesmeni i ndërtimit i shpëton një atentati

Biznesmeni i ndërtimit i shpëton një atentati

Biznesmeni i ndërtimit, Gëzim Balla, dyshohet se ishte shënjestra e një atentati në tentativë, që u regjistrua pasditen e sotme në Bulqizë, në orën 18.00.

Mediat raportojnë se, biznesmen i njohur në zonë është qëlluar teksa ka qenë në lëvizje me makinë nga dy persona me iniciale F.SH dhe A.T.

Sipas informacioneve paraprake, në vendngjarje janë gjetur 5 gëzhoja dhe nuk ka persona të plagosur. Nuk dihen ende rrethanat si ka ndodhur ngjarja. Paraprakisht dyshohet se ngjarja ka lidhje me tenderin e një rrugë në këtë zonë.

Po ashtu një tjetër pistë që po hetohet është edhe biznesi që Balla ka në një nga galeritë e Bulqizës.

Policia dhe grupi i hetimit sapo kanë marrë njoftim kanë shkuar në vendin, ku u regjistruan të shtënat.