Kronikë e zezë

Ekzekutohet përpara banesës së tij shqiptari në Islandë! Le pas një fëmijë të mitur dhe bashkëshorten shtatzënë

Ekzekutohet përpara banesës së tij shqiptari në

Një shqiptar është qëlluar me armë zjarri përpara banesës së tij në Islandë dhe për pasojë ka humbur jetën. Policia e Rekjavikut ka arrestuar një burrë të dyshuar si autor të ngjarjes, por ende nuk janë zbardhur motivet dhe rrethanat e plota të vrasjes.

Sipas raportimeve mediatike, shqiptari që ka ndërruar jetë kishte një fëmijë të vogël dhe bashkëshortja e tij është shtatzanë.

Tiranapost.al