Kronikë e zezë

Foto/ Brenda shtëpisë ku u vetëflijuan nënë e bijë. Nxirret dysheku ku Anisa u dergj pa jetë për mbi 1 vit

Foto/ Brenda shtëpisë ku u vetëflijuan nënë e

Vendi ku u gjetën të pajeta Zhaneta dhe Anisa Josifi po cilësohen në media si banesa apo dhoma e ferrit.

Foto/ Brenda shtëpisë ku u vetëflijuan nënë e

Katër ditë pasi u zbulua ngjarja e tmerrshme në Kombinat të Tiranë, u bë nxjerrja e objekteve nga banesa, mes tyre edhe dysheku ku u dergj e pajetë për 15 muaj Anisa Josifi, pasi motra dëshmoi se kishte ndërruar jetë në mars të 2019-s.

Foto/ Brenda shtëpisë ku u vetëflijuan nënë e

E ëma e saj , Zhaneta dhe e motra Blerta, kishin vendosur edhe ventilator në kokën e krevatit, për të larguar insektet dhe kundërmimin e rëndë nga trupi i pajetë i Anisës. Në këtë shtrat vajza që u gjet gjysmë e dekompozuar, lyhej nga e ëma dhe e motra me vaj e uthull, në pritje të ringjalljes.

Foto/ Brenda shtëpisë ku u vetëflijuan nënë e

Zjarrfikëset kanë bërë dezinfektimin e banesës së familjes Josifi dhe kanë hequr dyshekun.

Foto/ Brenda shtëpisë ku u vetëflijuan nënë e

Krevati i saj ishte pranë dritares dhe për të mos i ardhur aromë të keqe trupit të pajetë.

Foto/ Brenda shtëpisë ku u vetëflijuan nënë e

Ndërkohë të tjera objekte me natyrë fetare janë gjetur në shtëpinë e familjes Josifi ku u gjetën të pajeta Anisa dhe Zhaneta , nënë e bijë dhe në gjendje të rëndë motra Blerta.

Foto/ Brenda shtëpisë ku u vetëflijuan nënë eFoto/ Brenda shtëpisë ku u vetëflijuan nënë e

Ekspertiza mjekoligjore ka konstatuar se Anisa dhe Zhaneta Josifi kanë ndërruar jetë për shkak të mos ushqyerjes me qëllim, si sakrificë për ringjalljen në krah të Jezusit për të jetuar në Parajsë.

Foto/ Brenda shtëpisë ku u vetëflijuan nënë e

*Fotot e publikuara nga TCH dhe Report Tv

Lexo me shume: