Kronikë e zezë

Masakroi nënën, çfarë dëshmoi sot në gjyq 44-vjeçari

Masakroi nënën, çfarë dëshmoi sot në gjyq

Gjykata e Pogradecit caktoi “arrest në burg” për Olsi Çekiçin i cili masakroi nënën e tij në fshatin Buçimas.

Ai ishte i qetë dhe nuk shprehu asnjë pendesë, ndërsa dha para gjykatës të njëjtat deklarime si edhe gjatë marrjes në pyetje nga policia  pas arrestimit.

Masakroi nënën, çfarë dëshmoi sot në gjyq

Autori, që vuan nga probleme të shëndetit mendor, tregoi dinamikën e ngjarjes duke pohuar autorësinë e vrasjes së nenës dhe plagosjes me mjet të fortë të  vëllait, i cili kishte ndërhyrë për të shpëtuar të ëmën, në momentin që 44-vjeçari po i priste kokën.

Masakroi nënën, çfarë dëshmoi sot në gjyq

Olsi Çekiçi është personi që tronditi opinionin publik ditë më parë, kur pas një sherri në familje i preu kokën nënës së tij, 70 vjeçares Firdes Çekiçi.

Gjithçka nisi nga një konflikt verbal i nisur me të bijën 15-vjeçare për shkak të një mesazhi që gjeti në telefonin e saj.