Kronikë e zezë

Xhaxhai vrau nipin 12 vjeç me çifte, dalin detajet e para të ngjarjes tragjike në Shkodër

Xhaxhai vrau nipin 12 vjeç me çifte, dalin detajet e para të

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në Shkodër ku xhaxhai goditi me çifte për vdekje nipin e mitur.

Mësohet se 12-vjeçari është vrarë aksidentalisht nga xhaxhai i tij.

Sipas policisë, i mituri ka ndërruar jetë në orën 22:15 minuta. Shkak janë bërë plagët e marra nga goditja me çifte. Siç mësohet, xhaxhai dhe nipi kanë qenë duke luajtur me armës, teksa është shkrepur.

Xhaxhai edhe vetë i plagosur në dorë, është shoqëruar dhe po merret në pyetje mbi rrethanat e ngjarjes. Është sekuestruar edhe arma.

Në momentin që ka ndodhur ngjarja e rëndë, në shtëpi kanë qenë prezentë edhe prindërit e 12-vjeçarit.