Showbiz

Kush është princesha e Jordanisë që do martohet me një gazetar anglez?

Kush është princesha e Jordanisë që do martohet me një

Pas Harry-t të Anglisë që u martua me një amerikane që s`ka gjak mbretëror, edhe Rauyah e Jordanisë do marrë për burrë një gazetar anglez.

5 nëntorin e vitit të shkuar doli njoftimi se ajo ishte fejuar me Ned Donovan.

[caption id="attachment_450944" align="aligncenter" width="630"] Ned Donovan[/caption]

Po kush është Raiyah?

Ajo është vajza e vogël e Hussein I dhe gruas së tij të katërt Noor. Raiyah është aktualisht motra e mbretit Abdullah II.

Lajmin për fejesën e dha vjet edhe Ned që u shpreh se ishte ishte e lumtur, ndërkohë që për të tjerët ishte si një rrufë në qiell të hapur.

Kur u fejuan, kishin shumë pak muaj bashkë dhe madje ende janë duke jetuar në distancë. Ai në Indi, ajo në Amerikë për studime. Tani pritet bashkimi i tyre dhe dita e dasmës.

*Ky post u përshtat nga robadadonne dhe është realizuar nga Fabjola Hije.