SPORT

Lacazette objektivi tjetër i Atletico Madrid për sulmin

Lacazette objektivi tjetër i Atletico Madrid për sulmin

Atletico Madrid po has vështirësi për të arritur menjëherë te Edinson Cavani. Simeone dëshiron me çdo kusht një sulmues në janar dhe për bomberin uruguaian nuk ka asnjë sinjal pozitiv nga Paris Saint Germain ndaj dhe drejtuesit spanjoll kanë nisur ofensivën për Alexandre Lacazette. Ky i fundit nuk është zgjedhja e parë në sulm për trajnerin Arteta e gjithashtu nuk pritet që klubi t’i ofrojë rinovinin ndaj dhe me një ofertë të rëndësishme, sulmuesi francez mund të transferohet drejt “Los Colchoneros”. /XH.K