Aktualitet

Videoja ku ish-deputetja e PD Pampuri thotë se po mbahet i vdekur një protestues

Videoja ku ish-deputetja e PD Pampuri thotë se po mbahet i vdekur një

https://youtu.be/P_TUviKqNs4

Një deklaratë e fortë është bërë sot nga Partia Demokratike nga ish deputetja Pampuri e cila thotë se po mbahet fshehur një protestues i vdekur.

Sipas Pampurit, viktima quhet Mahmut Imallari dhe vdekja e tij mbahet e fshehur nga policia dhe autoritetet spitalore. Deklarata e saj u bë live për ABC News, e ndërsa në videon e postuar në faqen e PD, me logon e Fax News, Pampuri nuk e përmend emrin e viktimës.

Tiranapost është lidhur me spitalin e Traumës, ka kontaktuar policinë dhe po kërkojmë informacion lidhur me këtë ngjarje e cila nëse rezulton të jetë siç thotë zonja Pampuri është padyshim një akt fatal dhe i pafalshëm./ Tiranapost.al.