Lajme nga Bota

Sulm masiv në dyqanin e Walmart në Virxhinia, 10 viktima

Sulm masiv në dyqanin e Walmart në Virxhinia, 10 viktima

Një sulm masiv ka ndodhur në një dyqan të Walmart në Virxhinia.

Një burrë që besohet të ketë qenë menaxheri i dyqanit ka hapur zjarr mbi turmën.

Pasi ka vrarë 10 persona dhe ka plagosur shumë të tjerë, është vetëvrarë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:12 me kohën lokale dhe po hetohet.