Lajme nga Bota

Atentat në derën e shtëpisë ndaj gazetarit Stefanos Chios

Atentat në derën e shtëpisë ndaj gazetarit Stefanos Chios

Gazetari dhe publicisti grek Stefanos Chios është qëlluar me breshëri plumbash jashtë banesës së tij.

Autorët janë ende të paidentifikuar. Ata e prisnin para shtëpisë dhe e goditën në orët e para të mëngjesit.

Chios është plagosur në qafë dhe brinjë dhe ndodhet i shtruar në spital. Gjendja është serioze, por nën kontroll, sipas mediave greke.