Lajme nga Bota

17 të vdekur nga tornado në SHBA

17 të vdekur nga tornado në SHBA

Shtatë vdekje të shkaktuara nga moti i keq u shënuan vetëm sot në Tenesi, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 17.

Tre persona u vranë në Indiana nga një stuhi të premten mbrëma që dëmtoi shtëpitë.

Në Madison County, Alabama, një person vdiq dhe pesë të tjerë u lënduan gjatë natës.

Në Pontotoc County, Mississippi, një person vdiq dhe katër të tjerë u lënduan.

Të paktën 55 njerëz janë dërguar në spitale. Disa rrugët janë ende të pakalueshme.

Më shumë se 30,000 njerëz janë ende pa energji elektrike.