Lajme nga Bota

Aksident tragjik në Janinë/ Çifti shqiptar del nga automjeti të shikojë defektin, merren përpara nga një makinë

Aksident tragjik në Janinë/ Çifti shqiptar del nga automjeti

Një familje shqiptare po kthehej në Greqi pas pushimeve në Shqipëri. Gjatë rrugës makina ka dhënë një defekt dhe burri e gruaja kanë dalë nga automjeti, në një xhep të autostradës për të identifikuar problemin.

Një makinë i ka marrë përpara me shpejtësi, duke shkaktuar vdekjen e tyre të menjëhershme.

E gjithë skena ka ndodhur përpara dy fëmijëve të tyre që ndodheshin në makinë, të cilën fatmirësisht kanë marrë vetëm disa plagë të lehta.

Kryefamiljari 58 vjeç e ka humbur jetën në vend, kurse bashkëshortja 50 vjeç, rrugës për në spital.

Ngjarja ka ndodhur në Janinë, në orën 06:45 të mëngjesit të sotëm.