Lajme nga Bota

Aksidenti tragjik i merr jetën gazetares 26-vjeçare në Florida

Aksidenti tragjik i merr jetën gazetares 26-vjeçare në Florida

Gazetarja e lajmeve Jenny Lenzini ka humbur jetën në mënyrë tragjike pasi motori me të cilin 26-vjeçarja po udhëtonte është përplasur me një pemë.

Ylli televiziv është dërguar me helikopter në një spital në Sarasota, por më vonë humbi jetën si pasojë e plagëve të rënda.

Aksidenti tragjik i merr jetën gazetares 26-vjeçare në Florida

Ajo kishte pak kohë që punonte për NBC2 dhe ABC7 në Florida. Muajt e kaluar ajo kishte mbuluar ngjarje si ato të koronavirusit, apo stuhisë tropikale Laura.

Aksidenti tragjik i merr jetën gazetares 26-vjeçare në Florida

Jenny ka qenë në motor me një person tjetër që ka qenë drejtues i mjetit, i cili po ashtu ka humbur jetën në vendin e ngjarjes.

*Artikulli i marrë nga Mirror. Përkthyer dhe përshtatur për Tiranapost.al.