Lajme nga Bota

Anglia redukton kohëzgjatjen e karantinës

Anglia redukton kohëzgjatjen e karantinës

Duke nisur nga dita e hënë Anglia do të zvogëlohet me 5 ditë. Lajmin e ka dhënë sekretari i Shëndetësisë Sajid Javid në një njoftim për shtyp.

Javid deklaroi se masa synon të “maksimizojë aktivitetin ekonomik dhe arsimor”, duke minimizuar gjithashtu rrezikun e infektimit, gjithashtu do të ndihmojë vendet e punës të përballen me mungesat e personelit, përfshirë NHS.

Tiranapost.al