Lajme nga Bota

Athina apo planeti i kuq i Marsit?

Athina apo planeti i kuq i Marsit?
Një mjergull portokalli, e ardhur nga shkretëtira e Saharasë ka mbuluar të gjithë kryeqytetin grek, Athinën.

Athina apo planeti i kuq i Marsit?
Të mërkurën në mëngjes, Akropoli i famshëm në Athinë nuk ishte më i dukshëm për shkak të pluhurit.

Athina apo planeti i kuq i Marsit?

Ky është një nga episodet më të këqija të tilla që kanë goditur vendin që nga viti 2018, sipas zyrtarëve.

Athina apo planeti i kuq i Marsit?

Grekët me probleme të frymëmarrjes u është kërkuar të kufizojnë kohën që kalojnë jashtë, të mbajnë maska ​​​​mbrojtëse dhe të shmangin ushtrimet fizike derisa retë e pluhurit të pastrohen.

Athina apo planeti i kuq i Marsit?