Lajme nga Bota

Avioni në SHBA bën ulje emergjente pasi një person kërcënoi me thikë pasagjerët

Avioni në SHBA bën ulje emergjente pasi një person

Një avion që fluturonte nga Cincinnati drejt Tampas në SHBA u detyrua të bënte ulje emergjente pasi një person kërcënoi pasagjerët me thikë.

Tim Turner, një zëdhënës i aeroportit të Atlantës, tha se pasagjeri i paidentifikuar kishte kërcënuar se do të godiste me thikë pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit në aeroplan.

Nuk ishte menjëherë e qartë se si burri kishte mundur të fuste një mjet prerës në aeroplan.

Nuk pati asnjë person të lënduar