Lajme nga Bota

Biden thyen këmbën duke luajtur me qenin e tij, Trump i uron shërim të shpejtë

Biden thyen këmbën duke luajtur me qenin e tij, Trump i uron

Presidenti i zgjedhur i SHBA, Joe Biden ka thyer këmbën ndërsa luante me qenin e tij.

Lajmin e ka bërë të ditur mjeku i tij, Kevin O'Connor ndërsa tregon se Biden do të mbajë një “çizme mbrojtëse” për disa javë.

Mjekët fillimisht menduan se ai kishte ndrydhur kyçin e këmbës, por urdhëruan megjithatë një kontroll më të hollësishëm. O’Connor, tha se një skanim shtesë zbuloi se ai kishte pësuar thyerje të lehta në këmbën e djathtë.

Biden thyen këmbën duke luajtur me qenin e tij, Trump i uron

Biden ka thyer këmbën pasi ka rrëshkitur ndërkohë që luante me një prej qenëve të tij gjermanë.

Pas lajmit Presidenti i SHBA, Donald Trump shkroi në Twitter: "Shërohuni shpejt!"

Biden, i cili mundi republikanin Trump në zgjedhjet e nëntorit, pritet të marrë  Shtëpinë e Bardhë në 20 Janar dhe do të bëhet presidenti më i vjetër i SHBA.

*Artikulli i marrë nga BBC. Përkthyer dhe përshtatur për Tiranapost.al.