Lajme nga Bota

Bilanc tragjik në Itali: 793 viktima dhe 4821 të prekur në 24 orët e fundit

Bilanc tragjik në Itali: 793 viktima dhe 4821 të prekur në 24

Italia fqinje ka publikuar pak minuta më parë bilancin e 24 orëve të fundit që e kanë rënduar situatën. Raportohen 793 viktima dhe 4821 të prekur të rinj, për 24 orët e fundit prej COVID-19.

546 viktima të 24 orëve të fundit janë nga rajoni më i prekur i Italisë, Lombardia. Kurse në total, COVID-19 u ka marrë jetën 4825 njerëzve.