Lajme nga Bota

Blinken merr kitarën në Kiev dhe interpreton këngën me mesazh për ukrainasit

Blinken merr kitarën në Kiev dhe interpreton këngën me

Sekretari amerikan i shtetin, Anthony Blinken, ndodhet në një vizitë në Kiev, ku është takuar me presidentin ukrainas, Volodymir Zelenksy.

Gjatë vizitës Blinken tha se presidenti rus Vladimir Putin duhet të paguajë për të rindërtuar atë që ka shkatërruar në Ukrainë, ndërsa ritheksoi qëndrimin e SHBA-së.

Pas takimit, Blinken ka dalë pak nga korniza zyrtare dhe ka marrë kitarën për të dhënë mesazh lirie për ukrainasit.

View this post on Instagram

A post shared by BBC News (@bbcnews)