Lajme nga Bota

Bota kalon mbi 10 milionë të prekur me COVID-19

Bota kalon mbi 10 milionë të prekur me COVID-19

Sipas një raporti nga Universiteti Johns Hopkins, këtë të diel bota tejkaloi 10 milionë të prekur nga COVID-19.

Koronavirusi i ri u shfaq pak më shumë se 6 muaj më parë në Wuhan të Kinës.

Covid-19 ka infektuar 10.001.527 dhe ka vrarë të paktën 499,123 njerëz.

Numrin më të lartë të jetëve të humbura e kanë Shtetet e Bashkuara të Amerikës.