Lajme nga Bota

Del rezultati i testit të Angela Merkel për COVID-19

Del rezultati i testit të Angela Merkel për COVID-19

Dy ditë më parë kancelarja gjermane Angela Merkel iu nënshtrua testit për COVID-19 dhe rezultati është negativ. Merkel nuk është e prekur nga koronavirusi.

Kancelarja u njoftua pak pas një conference për shtyp se mjeku që i kish injektuar një vaksinë kishte rezultuar pozitiv. Kancelarja hyri menjëherë në karantinë dhe e vazhdoi punën nga shtëpia në pritje të rezultatit të testit të saj.

*Burimi Der Spiegel