Lajme nga Bota

Dua Lipa del publikisht kundër Trump

Dua Lipa del publikisht kundër Trump

Pas Meghan Markle, është Dua Lipa ajo që ka dalë hapur kundër presidentit amerikan Donald Trump. Ajo ka postuar një foto të shkëputur nga debati i mesnatës së Trump me Biden, ku duket një karficë në flokët e tij.

Dua Lipa del publikisht kundër Trump

Dua shkruan se janë shpenzuar 70 mijë dollarë dhe sërish Trump del zbuluar duke nxitur zërat se flokët e tij në fakt janë paruke.

Dua Lipa del publikisht kundër Trump

Dua u ka bërë gjithashtu thirrje votuesve amerikanë të mos e dërgojnë përmes email-it votën e tyre pasi Trump është duke e manipuluar sistemin e votimit.

Meghan dhe Harry bënë thirrje për të votuar ndryshimin dhe morën një përgjigje nga Trump. “Meghan s`e kam pëlqyer kurrë, Harry-i i uroj fat se do t`i duhet”, tha Trump.

Po Duas a do t`i përgjigjet?

Zgjedhjet presidenciale në Amerikë do të mbahen në 3 nëntor dhe kandidatë janë Donald Trump dhe Joe Biden.