Lajme nga Bota

E fundit/ Përkeqësohet gjendja e kryeministrit britanik, kalon në trajtimin intensiv

E fundit/ Përkeqësohet gjendja e kryeministrit britanik, kalon në

Gjendja e kryeministrit britanik Boris Johnson, 55 vjeç është përkeqësuar në orët e fundit dhe ka kaluar në trajtimin intensiv, me ndihmën e aparaturave të oksigjenit.

Pasi ai u shtrua në spital, por që në statuset në Twitter tregonte se ishte mirë, ai tashmë ka kaluar në pavionin për trajtim intensiv, që për fat të keq do të thotë: Në luftë me jetën!

Lajmin e bëjnë me dije mediat britanike ku shkruajnë mes të tjerash se kryeministri britanik ka qenë në kujdesin e mjekësve që ditën e diel. 

Ai u izolua për disa ditë në shtëpi pasi rezultoi me koronavirus, por simptomat u përkeqësuan. 

E fundit/ Përkeqësohet gjendja e kryeministrit britanik, kalon në