Lajme nga Bota

Fotot prekëse nga Spanja: Pacientët prej muajsh në spital i nxjerrin për të parë detin

Fotot prekëse nga Spanja: Pacientët prej muajsh në spital i

Pacientët me koroanvirus në Spanjë po nxirren pas gati dy muajsh të shtruar për të parë diellin, detin, dhe për të shijuar pak ajër të pastër.  

Fatmirësisht gjendja e shumë prej tyre po përmirësohet dhe mjekët vendosën ti ‘shpërblenin’ për forcën e tyre në luftën kundër sëmundjes së Covid-19.

Pamjet vijnë nga jashtë spitalit del Mar në Barcelonë.

Fotot prekëse nga Spanja: Pacientët prej muajsh në spital i

Fotot prekëse nga Spanja: Pacientët prej muajsh në spital i

Fotot prekëse nga Spanja: Pacientët prej muajsh në spital i

Fotot prekëse nga Spanja: Pacientët prej muajsh në spital i

Në total, Spanja ka konfirmuar 239.932 raste dhe 27,127 vdekje.