Lajme nga Bota

Gazetarja amerikane përplaset nga një makinë gjatë një raportimi ‘live’

Gazetarja amerikane përplaset nga një makinë gjatë një

Një ngjarje e papritur ka ndodhur gjatë një raportimi live lajmesh në një televizioni amerikan, një gazetare nga Virxhinia Perëndimore është përplasur nga një automjet.

Tori Yorgey, gazetare në WSAZ, po mbulonte motin dhe një ndërprerje uji kur një makinë e goditi, duke e rrëzuar në tokë, por pa i shkaktuar e dëmtime fizike. Yorgey i siguroi menjëherë shikuesit dhe moderatorin se ishte mirë.

“Oh Zot! Sapo më goditi një makinë, por jam mirë. Sapo u godita nga një makinë, por jam mirë Tim, “tha Yorgey.

Tiranapost.al