Lajme nga Bota

Giuseppe Conte: "Kam jetuar me kursimet e mia për muaj të tërë"

Giuseppe Conte: "Kam jetuar me kursimet e mia për muaj të

Ish-kryeministri dhe avokati Giuseppe Conte u shpreh se ka jetuar me muaj të tërë vetëm me kursimet e tij. Gjatë fjalimit të tij për Atreju, ai tha se kishte pezulluar shumë punë të tijat si avokat për të shmangur përzierjen me politikën

“Nëse marr një rrogë? Kam disa muaj që jam me leje, nuk kam marrë asnjë qindarkë dhe nuk jam avokat prej muajsh, sepse nuk dua të përziej biznesin me politikën”.

“E mbylla zyrën time dhe u dërgova faturat klientëve. Do jetoj me atë që kisha lënë mënjanë”, është shprehur Conte.

Që kur e mora këtë përgjegjësi - tha ai - kam vënë shumë gjëra në vijë ".

Tiranapost.al