Lajme nga Bota

Video/ Tërmeti i fuqishëm 7.7 ballë në Meksikë, jepet alarmi për cunam

Video/ Tërmeti i fuqishëm 7.7 ballë në Meksikë, jepet

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.7 ballë të shkallës Rihter tronditi Meksikën pasditen e sotme, ndërsa qindra njerëz dolën nga shtëpitë.

Video/ Tërmeti i fuqishëm 7.7 ballë në Meksikë, jepet

Është një nga tërmetet më të fuqishme që është regjistruar gjatë këtij viti në botë, i njëjtë me atë në Xhamajkë në janar.

Video/ Tërmeti i fuqishëm 7.7 ballë në Meksikë, jepet

Epiqendra ishte në Oaxaca, ndërsa institucionet paralajmërojnë për cunam për shkak të tërmetit, në brigjet e Paqësorit të Meksikës, Guatemalës, El Salvadorit dhe Hondurasit, raporton Fox News.

Një gazetare raportoi se një nga frikat më të mëdha gjatë tërmeteve në Meksikë, lidhet me linjat e energjisë elektrike të cilat shpërthejnë, por këtë herë nuk u raportua për ndonjë incident të tillë.  

Video/ Tërmeti i fuqishëm 7.7 ballë në Meksikë, jepetVideo/ Tërmeti i fuqishëm 7.7 ballë në Meksikë, jepetVideo/ Tërmeti i fuqishëm 7.7 ballë në Meksikë, jepet