Lajme nga Bota

Italia dhe Greqia me shifra të larta viktimash dhe të infektuarish

Italia dhe Greqia me shifra të larta viktimash dhe të infektuarish

Italia vijon të ketë shifra të larta me Covid-19. 662 pacientë humbën jetën këtë të shtunë dhe u diagnostikuan 21.052 raste të reja.

Edhe Greqia ka raportuar shifra të larta të 24 orëve të fundit.

1383 të prekur dhe 89 të vdekur janë regjistruar vetëm sot.

Vala e dytë ka nisur që në fillim të vjeshtës në gjithë Evropën dhe jo vetëm. Greqia ka shtrënguar masat anti-Covid dhe një prej tyre është edhe mbyllja e pikës kufitare më Shqipërinë, Kapshticës.