Lajme nga Bota

Italia zgjohet nën tmerrin e tërmetit. Mbyllen shkollat dhe trenat në Ankona

Italia zgjohet nën tmerrin e tërmetit. Mbyllen shkollat dhe trenat

Italia është zgjuar nën tmerrin e tërmetit. Epiqendra me magnitudë 5.7 ballë, ka qenë në Pesaro. Thellësia ishte prej 8 km.

Lëkundjet u ndjenë edhe në Romë, Bolonja, Firence dhe Trentino.

Italia zgjohet nën tmerrin e tërmetit. Mbyllen shkollat dhe trenat

Për shkak të disa dëmtimeve në ndërtesa janë pezulluar udhëtimet me tren në Ankona. Shkollat gjithashtu janë mbyllur në këtë zonë.

Para dhe pas lëkundjes kryesore, janë ndjerë edhe disa të tjera më të vogla.