Lajme nga Bota

Këtë verë nuk ka pushime, tha Macron. Por ja ku ndodhet me Brigitten

Këtë verë nuk ka pushime, tha Macron. Por ja ku ndodhet me

'Këtë verë nuk do të ketë pushime. Duhet të bëjmë kujdes maksimal nga koronavirusi. Do qëndroj në shtëpi për të studiuar situatën dhe masat për të paradaluar përhapjen'. Këtë deklaroi Presidenti francez Emmanuel Macron pak javë më parë, por paparacët e kanë ‘nxjerrë’ zbuluar.

Prej disa ditësh ai ndodhet në rezidencën 'Fort de Bregonso' në brigjet jugore të Francës duke pushuar me bashkëshorten e tij Brigitte.

Këtë verë nuk ka pushime, tha Macron. Por ja ku ndodhet me

Mediat franceze kanë postuar fotot e tij, ku shihet duke bërë xhiro me motor uji, me varkë e teksa qëndron pranë bashkëshortes 67 vjeçe.

Këtë verë nuk ka pushime, tha Macron. Por ja ku ndodhet me

Këtë verë nuk ka pushime, tha Macron. Por ja ku ndodhet me

Këtë verë nuk ka pushime, tha Macron. Por ja ku ndodhet me

42 vjeçarin duket se ditët e nxehta e kanë tunduar. Sido që të jetë, francezët janë revoltuar. Në rrjete sociale ata shkruajnë se rregullat qënkan ndryshe për disa njerëz.

Situata me koronavirusin në Francë është kjo:

207 mijë të prekur, 83,226 të shëruar, 30,371 viktima.

Në 24 orët e fundit u zbuluan 2,524 raste dhe u shënuan 17 viktima.